o mnie

Janusz Bysina urodził się w Krakowie. Jego rodzice pochodzą z Woli Radziszowskiej, dlatego dzieciństwo w dużej mierze spędzał właśnie w tej miejscowości. Już od wczesnych lat życia pasjonował go sport. Interesował go nie tylko aktywny udział w rywalizacji, ale także relacjonowanie wydarzeń sportowych. Jako komentatora sportowego mogliśmy go usłyszeć podczas wielu transmisji radiowych i telewizyjnych. Przekazywał nam relacje z Wyścigu Pokoju, meczów piłkarskich ze Studia S-13, zawodów żużlowych, siatkarskich, koszykarskich i hokeja na lodzie, skoków i biegów narciarskich, a także łyżwiarstwa figurowego podczas Uniwersjady rozgrywanej w Polsce.

Mimo swoich zainteresowań ukończył studia magisterskie na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej.

Otwarty umysł i ciągła chęć realizacji marzeń popchnęły go w kierunku dziennikarstwa. I tak zaczęła się jego wieloletnia kariera zawodowa w Radiu Kraków i TVP Kraków. Począwszy od pracy reportera, prowadzącego audycje „Co niesie dzień”, a także reportażysty i prezentera Krakowskiej Kroniki, aż do objęcia stanowiska Sekretarza Programu Regionalnego, który tworzył wraz z grupą znanych później dziennikarzy.

Szybko rozwijająca się kariera została dostrzeżona przez kierownictwo Spółki TVP S.A., które powierzało mu coraz bardziej odpowiedzialne zadania związane z kierowaniem i zarządzaniem. Różnorodne zainteresowania i doświadczenia czyniły go kreatywnym twórcą przede wszystkim na polu organizowania regionalnych stacji telewizyjnych połączonych w holding w warunkach reformy gospodarczej w kraju.
Potem postanowił założyć własną działalność gospodarczą, a następnie otrzymał propozycję pracy na kierowniczym stanowisku w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, gdzie zdobywał kolejne doświadczenia zawodowe.

12 lat temu wygrał konkurs na stanowisko Dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.
W ciągu kilku miesięcy opracował i wdrożył nowoczesne metody zarządzania oparte na zarządzaniu projektami i wiedzą oraz tzw. benchmarkingu. W CKiS została wprowadzona kontrola gospodarcza, czyli realizacja celów zgodnie z prawem, efektywna, oszczędna i terminowa. Dodatkowo wszystkie działania związane są z przestrzeganiem zasad etycznego postępowania. Centrum konsekwentnie realizuje przyjęte strategie i plany.